muallakta araf ta ve düşlerde – Cem Mumcu

    Binbir gece masallarının ikinci serisi muallakta araf ta ve düşlerde. Cem Mumcunun kısa hikayelerinden oluşan güzel bir çalışması. Serinin ilk kitabıyla alakalı bir bilgi sahibi değilim. Okumadım açıkçası. Islak takunyanın benim için derleyip göndermiş olduğu kitaplardan birisi, bu vesileyle kitabı okuma fırsatı buldum. İyiki de Cem Mumcunun kitaplarıyla tanışma fırsatı bulmuşum. Bir hikayenin bu kadar kısa ve kısa oluşunun yanında bu kadar etkileyici ve güzel olabileceğini görme şerefine nail oldum.

   Kitap, güzel kısa hikayelerden oluşuyor. Okurken sıkılmıyorsunuz bir kaç saatte bitirilebilecek bir kitap. Dili sade olmasının yanında etkiliyici. Sıkılmıyorusunz bir an önce bitirme hissi geliyor ve bir solukta bitiriyorsunuz. Bu vesileyle serinin diğer kitaplarını okumak şart oldu. Kitap dolu günler diliyorum.

ENTEL TAKUNYA

Yayınlayan

takunya

Ortalama bir hayatın standart müdavimleri idik biz. Şemsiyelerimiz vardı, dostluk üzerine açılmış. Çayımız vardı her daim ocakta, muhabbettin demine göre şekersiz. Kaygılarımız vardı, kuracağımız dünya düzeninin alt yapılarına istinaden. Karanlık gecelerimiz vardı, ay ışığının şereflendirmesiyle aydınlanan.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir